Aktualności
grafika artykułu Cykl koncertów na wodzie "Rzeka Muzyki": Bellezza Opera Trio

Cykl koncertów na wodzie "Rzeka Muzyki": Bellezza Opera Trio


Bydgoszcz, Amfiteatr przy Operze Nova

03.07.2016, 19:00 - Bellezza Opera Trio

Bellezza Opera Trio to wyjątkowy projekt, w którym swe wokalne siły postanowili połączyć nieprzeciętnie utalentowani i uznani poznańscy śpiewacy operowi: Agnieszka Adamczak-Hutek (sopran),Marcin Hutek (baryton) oraz Mikołaj Adamczak (tenor). Każdy z ich koncertów staje się prawdziwym muzycznym świętem – na co dzień Agnieszka, Marcin i Mikołaj występują bowiem jako uznani soliści w kraju i za granicą. Artyści, w ostatnich latach koncertujący również jako Rodzinne Trio Operowe, zdążyli już jednak zasłynąć wśród melomanów doskonałymi i porywającymi, a często i zaskakującymi interpretacjami najbardziej znanych operowych i operetkowych arii, duetów i tercetów, przebojów muzyki klasycznej i współczesnej oraz musicalowych hitów. Spektakle z udziałem Bellezza Opera Trio to zawsze wyjątkowe wydarzenia muzyczne z dużą dozą rozrywki i humoru. Ona - piękna, niezwykle utalentowana i oklaskiwana w największych salach europejskich sopranistka. Na koncie ma nie tylko liczne występy operowe, ale również role teatralne w towarzystwie między innymi znakomitej Krystyny Jandy (Maria Callas - Masterclass). Oni; Marcin, baryton o włoskiej urodzie, śpiewak z krwi i kości. Idealnie pasujący do Agnieszki. Ma za sobą liczne występy i festiwale. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Mikołaj, ma w sobie wszystkie atuty prawdziwego mężczyzny. Oprócz żurnalowego wyglądu i nieprzeciętnej inteligencji jest wyśmienitym tenorem, finalistą najsłynniejszego konkursu wokalnego na świecie Hans Gabor Belvedere International Competition 2015 w Amsterdamie. Poniżej zamieszczone linki do wystąpień na żywo i nagrań Bellezza Opera Trio. Śpiewał w gali operowej „ Classic Night ” w Winterthur w Szwajcarii organizowanej przez Verein Opera, do której udziału został zaproszony przez słynnego meksykańskiego tenora Fransisco Araiza’e.

Agnieszka Adamczak ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Rymarczyk w Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2005 roku debiutowała rolą Paminy w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. W roku 2006 została zakwalifikowana spośród blisko 450 śpiewaków do tytułowej partii w operze Franza von Suppé Die schöne Galathee, którą, z wielkim powodzeniem, wykonała w międzynarodowej obsadzie podczas Festiwalu Operowego w Kammeroper Schloss Rheinsberg (Niemcy). W latach 2008 – 2010 była zaangażowana w Internationale Opernstudio w Zurychu. Na scenie Opery Zuryskiej brała udział w przedstawieniach: Peer Gynt – jako erste Säterin, Kinderring - jako Woglinde i Helmwige, Czarodziejski Flet dla dzieci - jako Pamina, Die lustige Nibelungen - jako Krimhild, Der Ferne Klang - jako Mädchen i Luisa Miller - jako Laura, oraz w licznych koncertach na terenie Szwajcarii. Występowała na deskach wielu światowych scen operowych: Włochy, Niemcy, Szwajcaria, Jordanii, Hiszpanii. Występowała w Al Hussein Theater w Ammanie w Jordanii, Opera de Oviedo w Hiszpanii, Auditorio Beluarte w Pampelunie, Opernhaus Zurich oraz wielu scenach w POLSCE. Agnieszka Adamczak występując w kraju i za granicą współpracowała z takimi dyrygentami jak : Jakub Hrůša , Michael Jurowski, Eivind Gullberg Jensen, Jochen Rieder, Ingo Metzmacher, Massimo Zanetti, Andrea Battistoni, Gabriel Chmura, Mieczysław Dondajewski, Marcin Sompoliński, Grzegorz Wierus. Reżyserami: Matthias von Stegmann, Jens-Daniel Herzog, Damiano Michieletto, Ivan Stefanutti, Pippo Delbono i Ryszard Peryt.

Mikołaj Adamczak w roku 2005 rozpoczął naukę na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował w klasie śpiewu Wojciecha Drabowicza – znanego polskiego barytona, Krystyny Pakulskiej – wieloletniej divy operowej Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz prof. Ryszarda Karczykowskiego – światowej sławy polskiego tenora. W styczniu 2009 roku Mikołaj Adamczak został zwycięzcą przesłuchań na partię Włodzimierza Leńskiego z opery „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego. Spektakl został wystawiony w sierpniu 2009 podczas „Międzynarodowego Festiwalu dla Młodych Śpiewaków Operowych w Kammeroper Schloss Rheinsberg” w Niemczech, w reżyserii Yuri Alexandrova i pod kierownictwem muzycznym Michaela Helmratha. Wielokrotnie występował przed zagraniczną publicznością podczas „Operngalla” organizowanych przez Kammeroper Schloss Rheinsberg na terenie Niemiec. Występował w operze „Eugeniusz Oniegin” jako Włodziemierz Leński, także w koprodukcji Teatru Operowego w Kaliningradzie i Opery na Zamku w Szczecinie wyreżyserowanej przez słynnego rosyjskiego reżysera Dymitra Bertman’a. Występuje na deskach oper i teatrów w  Poznaniu, Łodzi, Szczecinie oraz światowych scenach muzycznych. Na początku roku 2016 Mikołaj Adamczak zaśpiewał w USA podczas Wielkiej Gali PASO w Chicago, gdzie wykonał najsłynniejsze arie i pieśni z repertuaru tenorowego.

Marcin Hutek studiował na wydziale wokalnym na Zürcher Hochschule der Künste. W 2013 roku ukończył studia
wokalne w klasie śpiewu dr Jarosława Bręka w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje Umiejętności wokalne doskonalił na kursach prowadzonych przez m. in. Kaludiego Kaludova, Bruno Pola, Jane Thorner - Mengedoht, Hartmuta Hölla. Wystąpił na Zürcher Festival der Künste. Brał udział w międzynarodowym projekcie „Phoenix” w Teatro Helena Sáe Costa w Porto, gdzie kreował partię Ernesto Volmara w operze Alina regina di Golconda G. Donizettiego. Wystepuje na deskach oper i teatrów w Poznaniu, Zurychu, Czestochowie, Porto.

 


« powrótMasz uwagi lub poprawki do któregoś z elementów serwisu ? Uważasz, że któryś element narusza regulamin http://www.polskastacja.pl ? Wypełnij poniższy formularz i pomóż nam ulepszać ten serwis internetowy.Wpisz poniżej pozdrowienia, które chciałbyś zamieścić w pasku pozdrowień na Polskiej Stacji.

Max. 100 znaków.

[Zamknij okno]

Poleć swojemu znajomemu PolskąStację:

Twój email:
Email znajomego/znajomej: